آگهی های دسته بندی شده بازار اینترنتی

زنان خانه‌دار مشمول بيمه تأمين اجتماعي شدند ( شرایط و مدارک مورد نیاز )

تاریخ ارسال:1390/08/29
تاریخ اتمام:1394/03/17
مشخصات آگهی دهنده:  
  
 نام:مدیر سایت
 سایر توضیحات:
 آدرس:
 تلفن:
 استان:آذربایجان شرقی
 مشخصات آگهی:http://www.ads.wwwbazar.com
  
اطلاعات آگهی:  
  
 برگرفته از:
 مترجم:
 نوع:
 
 شرح آگهی:

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان تأمين اجتماعي، از ابلاغ بخشنامه بيمه زنان خانه‌دار به واحدهاي اجرايي اين سازمان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان تأمين اجتماعي، حسينعلي ضيائي گفت: طرح بيمه زنان خانه‌دار در اجراي بند 34 مصوبه هزار و شصت و دومين جلسه هيأت مديره تأمين اجتماعي تدوين و در بخشنامه‌اي براي اقدام به واحدهاي اجرايي اين سازمان ابلاغ شد.

وي ادامه داد: بر اين اساس، «زنان خانه‌دار» با رعايت شرايط مقرر در بيمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد از تاريخ صدور اين بخشنامه 17 اذر 87 در زمره مشمولان تأمين اجتماعي قرار گرفته‌اند و اين افراد مي‌توانند در صورت تمايل به صورت خود اظهاري به عنوان «خانه‌دار» و با بستن قرارداد و پرداخت حق بيمه مقرر از تعهدات قانوني اين سازمان برخوردار شوند.

مديرعامل سازمان تأمين اجتماعي ضوابط بيمه شدن اين افراد را با شرايط صاحبان حرف و مشاغل آزاد يکسان اعلام کرد و افزود: بنا بر قوانين تأمين اجتماعي صاحبان حرف و مشاغل آزاد به افرادي اطلاق مي‌شود که براي انجام حرفه و شغل مورد نظر با داشتن کارگر (کارفرما) يا خود به تنهايي (خويش فرما) با استناد مجوز اشتغال صادره از جانب مراجع ذيصلاح يا به (تشخيص سازمان تامين اجتماعي) به کار اشتغال داشته و مشمول مقررات حمايتي خاصي نباشند.
بیمه زنان خانه دار

طرح بیمه اجتماعی زنان خانه دار با مشارکت دولت (سازمان بهزیستی) و در راستای فراهم نمودن تامین مناسب اقتصادی برای زمان کهولت و از کار افتادگی زنان خانه دار با پرداخت مبلغ ماهیانه 50000 ریال توسط زن خانه دار و مبلغ ماهیانه 50000 ريال توسط بیمه گذار (سازمان بهزیستی) قابلیت اجرایی پیدا می کند.

زنان بیمه شده ای می توانند از مزایای مستمری بیمه این طرح بهره مند گردند که سن آنها حداقل به 50 سال رسیده باشد و حق بیمه را 20 سال به حساب مربوطه در بانک واریز کرده باشند.

بیمه شدگان می توانند حق السهم خود را ماهیانه یا سالیانه به حساب مشترک سپرده بلند مدت در بانک عامل واریز نمایند.

سازمان بهزیستی علاوه بر اینکه حق السهم دولت را به حساب مشترک واریز خواهد نمود، حق السهم بیمه زنان بی سرپرست نیازمند را هم به نمایندگی از طرف آنها واریز خواهد نمود.

اشخاص خیر و نیکوکار و مؤسسات خیریه و غیر دولتی مجازند تمام یا قسمتی از حق السهم مقرر شده برای بیمه زنان خانه دار را تامین و واریز نمایند. همچنین مجازند که علاوه بر حق السهم مقرر شده، مبالغ اضافی دیگری بابت کمک به تامین اعتبار مورد نیاز مستمری زنان بیمه شده به حسابهای مذکور پرداخت نمایند.

در صورت انصراف زن بیمه شده در هر زمان ، سازمان بهزیستی کل مبلغ پرداختی زن بیمه شده و سود متعلقه را ظرف مدت یک ماه به وی مسترد خواهد نمود.

تذكر: طرح بيمه زنان خانه دار در حال حاضر به صورت آزمايشي در استانهاي اصفهان، خراسان، گيلان، آذربايجان شرقي، كهگيلويه و بو ير احمد و مازندران به اجرا گذاشته شده است.

شرایط و مدارک مورد نیاز:

1- خانه دار بودن زن متقاضی
2- دانش آموز و دانشجو نبودن زن متقاضی
3- زن متقاضی نباید در سازمانها و واحدهای اداری، صنفی یا تولیدی، خدماتی( آموزشی، فرهنگی، هنری، اجتماعی، توانبخشی، بهداشتی، درمانی) شاغل بوده و یا مشمول قانون استخدام کشوری، تامین اجتماعی، نظام صنفی و ضوابط استخدامی خاص باشد.
4- نداشتن کمتر از 20 سال و بیشتر از 60 سال سن
5- اعلام آمادگی جهت پذیرش شرایط اعلام شده از سوی بهزیستی و انعقاد قرارداد لازم با بهزیستی
6- عدم دریافت حقوق و مزایای بازنشستگی از صندوقهای بازنشستگی کشوری، لشکری، تامین اجتماعی و صندوقهای خاص.

زنان بيمه شده اي كه كمتر از 50 سال داشتند و حق السهم بيمه خود را كمتر از 20 سال پرداخت كرده باشندو درصورتي كه يكي از شرايط زير را داشته ميتوانند ازمزاياي مستمري بيمه اي اين طرح بهرمند گردند:

زنان مطلقه و بيوه، زنان بي سرپرست و بدسرپرست، زنان از كار افتاده با تشخيص کميسيون پزشكي از كارافتادگي سازمان بهزيستي، زنان بيمار و صدمه ديده هاي داراي سرپرست كه با تشخيص كميته بازتواني بهزيستي، سرپرست آنها قادر به تامين هزينه هاي درمان و توانبخشي آنان نباشند.  

مدارك لازم :

شناسنامه به همراه اصل آن جهت تطبيق
تكميل پرسشنامه خانوار
تكميل فرم تعهدنامه مبني برسكونت درمحل مورد نظر و عدم برخورداري از پوشش بيمه مستمري ديگر
تكميل فرم تعهد پرداخت حق السهم بيمه به صورت ماهيانه يا سالانه
ارائه اصل و تصوير گواهي بانك مبني بر پرداخت اولين حق السهم بيمه
چهارقطعه عكس 4*3


 

 
بازگشت به مشاهده جزییات
 

آگهی های دسته بندی شده بازار اینترنتی